אנשים עם הפרעות קשב וריכוז עלולים לחוות קשיים חברתיים, דחייה חברתית, ובעיות ביחסים בין אישיים כתוצאה מבעיות הקשב, האימפולסיביות וההיפראקטיביות שלהם. כישלונות בתחום הבין אישי גורמים לכאב נפשי ניכר וסבל רב ועלולים גם לתרום להתפתחות הפרעות נלוות כמו דיכאון וחרדה.
על מנת לתקשר בצורה יעילה עם הזולת, על האדם להיות קשוב, ולהיות מסוגל להגיב באופן מווסת ונשלט. מבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז נוטים להיות חולמניים, להתפזר במהלך השיחה, לאבד את חוט השיחה או לקפוץ מנושא לנושא. כמו כן קיים קושי משמעותי לשלוט בדחפים, ולעיתים האדם מגיב באופן אימפולסיבי שעלול לפגוע בצד השני, בעוד שעיכוב התגובה ומחשבה קצרה עליה יכלה להוביל לכך שהיה בוחר להגיב באופן שונה.

התנהלות זו בשיחה עלולה להוביל למגוון תגובות שליליות אצל בני שיחו של האדם המתמודד עם הפרעות קשב וריכוז. הם עלולים לפרש את ה"ריחוף" כזלזול בהם או דבריהם, להיפגע מהערות אימפולסיביות או לאבד סבלנות נוכח התנתקויות של בן שיחם או קפיצות תדירות בין נושא לנושא. משום שהפרעת קשב וריכוז אינה נראית לעין, ולעיתים גם האדם עצמו לא תמיד מודע לכך שהוא סובל ממנה, התנהלותו עלולה להיות מפורשת כגסות רוח, אגוצנטריות, חוסר אחריות, עצלנות ותכונות שליליות נוספות.

עם הזמן תויות שליליות אלו עלולות להוביל לדחייה חברתית של אנשים עם נטייה לאימפולסיביות או בעיות קשב וריכוז. בקרב זוגות הדבר יכול להביא את בן הזוג ללא הפרעת הקשב להישחק ולוותר על המערכת הזוגית. מתן מידע לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז ולאנשים משמעותיים בחייהם על ההפרעה ועל הדרך בה היא משפיעה על המיומנויות החברתיות וההתנהגויות הבין אישיות שלהם יכולה להועיל מאד בקונפליקטים ובאי הבנות בתחום זה. בנוסף, האדם הסובל מההפרעה צריך ללמוד אסטרטגיות על מנת להתגבר על קשייו בתחום זה. בעזרת אבחון וטיפול מתאימים יכולים אנשים עם הפרעת קשב וריכוז ללמוד לתקשר באופן יעיל וליצור אינטראקציות בין אישיות יעילות מהנות שישפרו את איכות חייהם.

למידע נוסף או תיאום פגישה התקשרו 1-800-657-657