תלונה נפוצה של אנשים עם הפרעת קשב וריכוז היא הקושי שלהם לנהל אורח חיים מאוזן. הקושי להתמיד, האימפולסיביות, ויסות עצמי בעייתי וקושי ברכישה ושמירה על הרגלים –  כל אלו הם בעלי השפעה עצומה על פעילויות יומיומיות של אכילה, שינה, פעילות  גופנית ועוד.

אכילה לא מאוזנת. נטייה להשמנה או לאכילה לא מאוזנת יכולה לאפיין אנשים עם הפרעת קשב וריכוז בשל הקושי שלהם לתכנן מראש מתי, איפה, כמה ומה יאכלו בכל יום. הם יינטו לשכוח לאכול גם אם הכינו לעצמם אוכל מבעוד מועד, לא יצליחו לדחות סיפוקים ויבצעו בחירות לא נכונות מבחינת טיב האוכל, למרות שהם יודעים את ההשלכות של בחירות אלו. הם יכולים להעביר שעות ארוכות ללא אכילה משום שהם שקועים בצורה יתרה בפעילות מסוימת, ומצד שני להיתקף בבולמוסי רעב בהם אין להם שליטה כלל על כמות האוכל. מאפיין עיקרי של תזונה של אדם עם הפרעת קשב וריכוז הוא חוסר איזון ואכילה לא מסודרת.

שינה לא סדירה. הרגלי השינה של אנשים עם הפרעת קשב וריכוז מושפעים מאותו כאוס המשפיע על הרגלי האכילה. הם יכולים לשקוע בפעילות כמו גלישה באינטרנט או צפייה בטלויזיה ללא תחושת זמן, ללכת לישון מאוחר ולא להצליח לקום בזמן. השיבוש בזמני השינה נגרר, כיוון שקימה בשעה מאוחרת תקשה עליהם לישון בשעה סבירה ביום למחרת וחוזר חלילה. גם אם הם לא שקעו בפעילות לאורך זמן,  ניהול הזמן הבעייתי המאפיין הפרעות קשב וריכוז בכלל עלול להקשות עליהם ללכת לישון בשעה שרצו. כך למשל, סטודנט עם הפרעת קשב שלא הצליח ללמוד באופן יעיל ומרגיש אשם וחרד בשל כך, יכול לעשות מרתון למידה מתודלק בריטאלין אל תוך הלילה על מנת לפצות על ההספק הנמוך, מה שיוביל כמובן לכך שלא יעמוד במטרות שלו למחרת.

קושי להתמיד בפעילויות פנאי. התמדה בפעילויות פנאי כמו פעילות גופנית יכולה להיות בעייתית אצל אנשים עם הפרעת קשב וריכוז. מצד אחד יתכן שאנשים אלו יחושו צורך בתנועה ובפעילות ויהנו מכך, מצד שני לאחר זמן מסוים הם יתקשו להתמיד באותה פעילות ויחפשו מקור אחר להנאה. כך יעברו מחוג לחוג או מסוג ספורט כזה לאחר אך לא יפיקו את היתרונות של הפעילות עד תום. קושי נוסף בהתמדה בפעילויות פנאי הוא הקושי בארגון היום: אנשים עם הפרעות קשב מוצאים עצמם נאבקים בלאו הכי על מנת להצליח לעמוד במחויבויות שלהם ולהשקיע בדברים החשובים להם כמו קשרים חברתיים או רומנטיים. הוספת פעילות פנאי יכולה להסתבר כמאתגרת מדי והם יעסקו בה מדי פעם, כשיזכרו בכך או כשיתפנה להם זמן, וכך לא יצליחו למצות לעולם את המירב מאותה פעילות.

למידע נוסף או תיאום פגישה התקשרו 1-800-657-657