כמו בלימודים, עבודה, שיחות ותחומי חיים רבים נוספים, גם יחסי מין דורשים התמדה, סבלנות, ריכוז, יכולת לדחיית סיפוקים ושלל פונקציות קשב נוספות. גם תחום זה, כמו כל תחום אחר המעמיס על מערכת הקשב והויסות, יכול להיות בעייתי עבור אנשים עם הפרעות קשב. אפשר לחלק את הקושי למספר תחומים:

קשיים בזמן יחסי המין
1. מוסחות יתר. כשהאדם מוסח בקלות מכל גירוי (לאו דווקא מיני, למשל רעש של משאית העוברת בחוץ) שנמצא סביבו, הוא יתקשה להתמקד בבן זוגו ולהתייחס רק אליו, כפי שמצופה במהלך קיום יחסי מין. אין חובה שתהיה הפרעה חיצונית כדי שהאדם יהיה מוסח. בני זוג של אנשים עם הפרעות קשב וריכוז מתלוננים לעיתים כי הפרטנר אינו באמת איתם, אלא נראה טרוד ומוסח ממחשבותיו שלו.

2. אימפולסיביות, או מה עם הפורפליי? אימפולסיביות מצד האדם עם הפרעת קשב וריכוז עלולה להביא אותו לכוון אך ורק לאורגזמה (שלו או של בן/בת הזוג) ולדלג על משחק מקדים. המשחק המקדים הוא שלב חשוב בתוך האינטימיות של בני הזוג ומחייבת קשב, סבלנות ותשומת לב לאחר.

3. התמדה. מצד שני, אין להקל ראש בחשיבות האורגזמה. הגעה לאורגזמה יכולה לקחת זמן ולדרוש התמדה וריכוז. אנשים עם הפרעות קשב וריכוז יכולים לוותר בקלות על האורגזמה שלהם או של הצד השני אם הדבר דורש ריכוז ממושך.

סקס? איך מוצאים זמן לזה?
מאחר ולאנשים עם בעיית קשב וריכוז יש קושי בהתארגנות וניהול זמן, לעיתים הם מוצאים עצמם בתוך מערכת זוגית בה הם לא מצליחים להיכנס למיטה ב"זמן" לצורך קיום יחסי מין משום שהם מוצאים תמיד דברים לעשות, או לא שמים לב לכך שהם שקועים זמן רב בפעילות כלשהי. הדבר יכול לגרום לתסכול רב, כעס או פגיעה בהערכה העצמית של הפרטנרית, המרגישה מוזנחת ודחויה כשבן הזוג משחק שעות במחשב למשל, ואינו מגיע למיטה כשהיא מבקשת זאת ממנו.  

קושי בשמירה על קשר עם פרטנר מיני אחד
אנשים עם הפרעת קשב וריכוז נוטים להשתעמם בקלות, קיום יחסי מין לאורך זמן עם אותו פרטנר עלול להביא לשעמום ולרצון לפרידה כאשר האדם אינו מודע לכך שהשעמום נובע מבעית קשב וריכוז ולא בגלל בעיה בקשר.

למידע נוסף או תיאום פגישה התקשרו 1-800-657-657