אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניצבים בפני אתגרים מיוחדים כאשר הם נכנסים לשוק העבודה. אנשים רבים עם הפרעות אלו הם בעלי קריירות מצליחות, וחשים סיפוק והנאה מעבודתם. לעומתם, אנשים אחרים עם הפרעות קשב וריכוז בעבודה מתמודדים עם קשיים רבים בעולם העבודה כגון הימצאות בתפקידים שאינם משקפים את יכולותיהם, סובלים מתסכול בעבודתם, מחליפים עבודות באופן תדיר וכן הלאה. קשיים אלו נובעים לרוב מהסיבות הבאות:

1.    מוסחות גבוהה. זהו אולי האתגר הגדול ביותר בעבודה. התמודדות עם רעשים ותנועה בסביבה החיצונית (הסחת דעת חיצונית) או חלימה בהקיץ (הסחות דעת פנימיות) הם נחלתו של כל אדם עם הפרעת קשב וריכוז. היכולת להתרכז לאורך זמן באותה משימה היא מיומנות מאתגרת במיוחד עבור אנשים אלו.
2.    מיומנויות חברתיות נמוכות. כתוצאה מאימפולסיביות גבוהה וקושי בשליטה עצמית יש לאנשים עם הפרעות קשב וריכוז נטייה להתפרצויות זעם או להגיד דברים בחוסר טקט ומבלי לשקול את השלכותיהם. לפעמים מספיקה התפרצות זעם אחת בסביבת עבודה כדי לגרום לבעיות חברתיות ואפילו פיטורין.
3.    קושי בניהול פרוייקטים מורכבים. יכולת זיכרון נמוכה, בעית סדר ואירגון, קושי בניהול זמן ועבודה לא רציפה, כל אלו יכולים להקשות מאד על הוצאת פרוייקטים מורכבים לפועל.
4.    דחיינות. דחיינות נובעת מהסחות דעת שונות במהלך יום עבודה וכן מקושי לסיים מטלות רוטיניות הנתפסות כמשעממות. דחיינות בעבודה יכולה ליצור קושי מול קולגות וממונים, כאשר אין עמידה בלוח זמנים.
5.    נטייה להשתעמם מהר ולאבד עניין. בגלל הצורך המתמיד בגרויים ובהתרגשות קיימת אצל אנשים עם הפרעות קשב וריכוז נטייה להשתעמם במהירות. נטייה זו מקשה על עבודות ניירת, עבודה הדורשת ישיבה ליד שולחן רוב הזמן וביצוע מטלות רוטיניות. אנשים עם הפרעות קשב וריכוז נוטים עקב כך לעזוב ולהחליף עבודות רבות בפרקי זמן קצרים, לבחור בעבודות שאינן דורשות התעסקות עם ניירת או מתחמקים מחלק זה בעבודתם.

אבחון הפרעת קשב וריכוז מעמיק, הממפה בדיוק את נקודות החוזק והקשיים של האדם, יסייע להבין באיזה סביבות עבודה הוא יתפקד בצורה הטובה ביותר ואיזה עבודות צפויות להעמיד בפניו קשיים ותסכולים ולמנוע ממנו להביא את יכולותיו לידי ביטוי.

למידע נוסף או תיאום פגישה התקשרו 1-800-657-657