טיפולים נוספים

מרכז קוגנטיקה הוא מרכז לטיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), המציע טיפולים קצרי מועד לילדים, נוער ומבוגרים במגוון קשיים והפרעות. בנוסף להפרעות קשב וריכוז, המרכז מציע טיפולים ממוקדים וקצרים בהפרעות חרדה, דיכאון, OCD, פוסט טראומה, פוביות ופחדים, ניהול כעסים, פרפקציוניזם ועוד, וטיפולים ממושכים יותר לשינוי דפוסי חיים.  בכל הטיפולים מוצעים שירותי ייעוץ פסיכיאטרי ותרגול התנהגותי במידת הצורך. דוגמאות לטיפולים:

טיפול בחרדות. הפרעות חרדה הוא שם כולל לקבוצת הפרעות בעלות מאפיינים שונים, שהמשותף ביניהן הוא חרדה ממגוון מצבים, הפוגעת בתפקודו של האדם או גורמת לו מצוקה ניכרת. חרדה חברתית, התקפי חרדה וחרדה כללית (GAD) נמנות על קבוצה זו. בטיפול בהפרעות חרדה נלמדים ביסודיות דפוסי החשיבה וההתנהגות המובילים להעצמת החרדה (למשל מחשבה כי אתעלף אם אמשיך לעמוד בהתקף חרדה, המגובה בישיבה, התנהגות שאינה מאפשרת לאדם לבדוק אם הוא אכן פגיע יותר להתעלפות) והמטופל לומד לאתגר את חשיבתו ולאמץ צורות התנהגות חדשות המובילות להתמודדות טובה יותר, ובהדרגה, גם להפחתת החרדה. הטיפול בחרדות הוא טיפול קצר, הנמשך לרוב 12-24 מפגשים.

טיפול בחרדה חברתית. חרדה חברתית הוא מצב המאופיין בהימנעות ממצבים חברתיים שונים או מצוקה עזה במידה והאדם משתתף בהם. המצוקה נובעת ממחשבה של האדם שאינו עומד בסטנדרטים חברתיים וחששות אינטנסיביים  משיפוט שלילי מצד אחרים. במהלך הטיפול מחשבות נוקשות לגבי תפקוד חברתי, לגבי המשמעות וההשלכות של טעויות וכן הלאה מאותגרות. בחלק ההתנהגותי של הטיפול האדם מתחיל לעשות בפועל ובהנחיית המטפל התנהגויות שנמנע מהן או שגרמו לו חרדה עזה, תוך יישום ידע שרכש בחלקים קוגניטיביים של הטיפול על מנת להתמודד בצורה טובה יותר.

טיפול בהתקפי חרדה. התקף חרדה הוא מצב בו מערכת גופנית שאמורה לפעול במצבי סכנה פועלת בזמנים אחרים, והתחושות הפיזיות שהיו נחוות כנורמליות במצב אחר נחוות כמסוכנות, בלתי נסבלות או מעידות על מצב רפואי מסוכן. פרשנויות מאיימות אלו מגבירות את החשש של האדם מהתקפים נוספים והוא מתחיל לשנות את חייו על מנת להימנע מהם. הטיפול במרכז קוגנטיקה מקנה כלים לשינוי הפרשנויות הרות האסון. כמו כן, נעשית עבודה התנהגותית רבה המתמקדת בהעלאת הסימפטומים המאיימים בסביבה בטוחה לצורך התרגלות אליהם, לאיתור שינויים באורח החיים שנוצרו כתוצאה מהפחד מההתקפים וחזרה לאורך החיים הקודם.

טיפול ב-OCD. מרכז קוגנטיקה מציע טיפול לסובלים מהפרעה טורדנית כפייתית לסוגיה השונים, כולל טקסים פיזיים, מחשבתיים והפרעות נלוות כגון תלישת שיער כפייתית או חרדת בריאות. הטיפול כולל חלקים קוגניטיביים בהם מוקנה ידע על ההפרעה וטעויות חשיבה אופייניות לה, וחלקים התנהגותיים בהם המטופל לומד טכניקות התמודדות עם המחשבות הטורדניות והדחף לבצע טקסים. במקרים רבים יש צורך גם בטיפול תרופתי, במידה וקיים צורך מעין זה, הטיפול ילווה במפגשים עם פרופ' יוסף זוהר, היועץ הפסיכיאטרי של המרכז, ומומחה עולמי בטיפול ב-OCD.

למידע נוסף או תיאום פגישה התקשרו 1-800-657-657